Pokerzyści, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z grą zwaną pokerem, często nie znają zasad pokerowej etykiety i popełniają głupie wręcz błędy. Dlatego też dziś przedstawimy wam zasady pokera online, które każdy gracz powinien znać, siadając przy pokerowym stole.

Pokerowa etykieta – czyli to, co każdy gracz powinien znać

Jak zachowywać się w trakcie rozgrywki pokerowej online?

Zacznijmy może od rozgrywki pokerowej online, z racji tego że etykieta tutaj jest totalnie inna w porównaniu do zwykłej gry pokera na żywo. W tym wypadku jedyne co musimy pamiętać, to nie spamować na czacie oraz zachowywać się przyzwoicie (bez bluzgów, etc). A gdzie możemy zagrać w pokera online?

STS bonus bez depozytu 2020
Polski bukmacher STS bonus bez depozytu 2020

Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – w Polsce do wyboru mamy albo Total Casino (które jest własnością państwa) bądź też Betgames STS – które polega na obstawianiu wygranej ręki, a nie na samoistnej grze w pokera ( w odmianie texas poker hold’em). Naturalnie taki a nie inny obraz rzeczy jest spowodowane przepisami dotyczącym gier karcianych online, więc nic dziwnego iż na ten moment mamy tylko dwie opcje do wyboru.

Zachowanie

Poniżej przedstawiamy wam te zasady, których powinniście przestrzegać, siadając przy prawdziwym stole pokerowym – zdecydowanie lepiej na tym wyjdziecie, niż gdybyście ich nie znali!

Na początek kilka ,,nie”, których powinniście przestrzegać :

– Nie schylaj się, aby obejrzeć swoje karty, zagnij je lekko aby zobaczyć róg

– Nie przesuwaj samodzielnie krążka dealera

– Nie zdradzaj swojego zagrania zanim nie nadejdzie Twoja kolej

A teraz kilka zdań o tym, co należy robić :

– Układaj swoje żetony tak, aby nie przeszkadzały krupierowi i nie utrudniały mu dostarczenia ci kart – w końcu to niegrzeczne komuś przeszkadzać

– Wpłacaj blindy, gdy tylko nadchodzi Twoja kolej

– Trzymaj ręce z daleka od twarzy

– Pilnuj swoich kart, trzymając na nich dłoń, lub jeden z żetonów – głupio by było gdyby inni gracze zobaczyli twoje karty, prawda?

– Kładź żetony, którymi zagrywasz oraz karty w takim miejscu, aby dealer mógł je łatwo sięgnąć

– Gdy zmieniasz miejsce przy stole, staraj się nie robić wokół siebie zbyt dużo hałasu i nie zakłócać gry innym zawodnikom

Etykieta przy stole

Najczęściej przy pokerze nic się nie mówi, jednakże w tym wypadku warto jednak robić to w odpowiednich momentach i co najważniejsze – w sposób, który nie przeszkadza pozostałym zawodnikom. Poniżej przestawiamy to, co powinniście robić podczas rozgrywki na żywo :

– Nie zagaduj zawodnika, który jest w teraz rozdaniu

– Nie plotkuj – przeszkadzasz wtedy innym

– Nie pouczaj innych

– Gdy rozmowa nie dotyczy Ciebie – nie wtrącaj się do niej


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułCo każdy chciałby wiedzieć – rozpoczynając typowanie meczy
Następny artykułDlaczego tak wielu pokerzystów mówi o Mistrzostwach Świata w Pokerze?
W Polsce bukmacher internetowy Betfan przebojem wdarł się na salony zakładów bukmacherskich online. Polski i legalny bukmacher Betfan bardzo szybko stał się ulubionym bukmacherów wielu graczy, bonusy, promocje i bardzo dobra ofert zakładów sprawiła, ze bukmacher internetowy Betfan przebił się do pierwszej piątki rankingu bukmacherów w Polsce.