Niewielu graczy lubi stawiać tego typu zakłady – w końcu w czasach, gdy niektóre rodzaje zakładów są praktycznie rozliczane natychmiastowo, kto chce czekać dłużej niż kilka minut na to, aby zakład się zrealizował? Mimo to, z racji pandemii ten rodzaj zakładów staje się coraz popularniejszy, dlatego też dziś przedstawimy ci, czy warto jest obstawiać zakłady długoterminowe!

Obstawianie zakładów długoterminowych – Poradnik bukmacherski 2021

Zakłady długoterminowe – czym są?

Ogólnie całą ofertę u legalnych bukmacherów można podzielić na trzy rodzaje zakładów: zakłady przedmeczowe, zakłady natychmiastowe i zakłady długoterminowe. Większość graczy stawia na pierwsze dwa rodzaje zakładów. Dlaczego więc zakłady długoterminowe stają się powoli tak popularne?

To proste, ponieważ zakłady długoterminowe pozwalają na sporą kontrolę wcześniej zagranego przez ciebie typu. Dodatkowo nawet jeśli wszystko zapowiada się na to, że ten typ będzie akurat nie trafiony, zawsze możesz postawić dodatkowy zakład u innego legalnego bukmachera, aby skontrować swoją stratę.

Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie - poradnik
Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie – poradnik

Jakie istnieją rodzaje zakładów długoterminowych

Pierwszym i zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem są długoterminowe zakłady na wydarzenia sportowe. W zależności od wybranej dyscypliny i bukmachera będą się one nieco różnić. Ale jeśli chodzi o tę sytuację, możemy obstawiać :

  • Top 3
  • Zwycięzca turnieju
  • H2H
  • Spadkowicze
  • Król strzelców

Naturalnie wybrani bukmacherzy mogą również zaoferować inne, bardziej wyspecjalizowane rodzaje zakładów długoterminowych, jednakże te podane powyżej są najczęściej wykorzystywane.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wady i zalety obstawiania zakładów długoterminowych

W zależności od dyscypliny gry i rodzaju gry, czas oczekiwania na wygraną i czas na wypłatę środków z buka może trwać tygodnie lub nawet lata (prezydentura Joe’go Bidena), jest to zdecydowanie ograniczenie tego typu zakładów. Inną wadą, na którą narzekają obstawiający, jest to, że wiele rzeczy (skandali z udziałem czołowych polityków) może wydarzyć się w tak długim czasie. Dodatkowo, ze względu na swoją popularność, polscy bukmacherzy rzadko oferują bonusy bukmacherskie na ten typ zakładu.

Zakłady długoterminowe zapewniają graczom większą stabilność. Ich zaletą jest to, że nie musisz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Przed rozpoczęciem sezonu masz wystarczającą wiedzę i postawiłeś właściwy zakład, który wystarczy, abyś mógł cieszyć się zmaganiami wybranej drużyny przed końcem sezonu. Dla kibiców to dobry wybór – wystarczy takich graczy, aby postawić zakład, który może zapewnić duże poczucie emocji w najbliższych miesiącach.

Oczywiście jest jeszcze jedno, że w zakładach długoterminowych można dużo wygrać, ale aby wygrać z bukiem w tego typu zakładach, trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Jeśli jednak uda Ci się postawić poprawnie, możesz liczyć na dużą wygraną. Naturalnie musisz pamiętać też o tym, że większość z takich typów pojawia się dość rzadko, na wybrane (specjalne) wydarzenia.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Poprzedni artykułTypy bukmacherskie – poradnik bukmacherski 2021
Następny artykułPolska musi zdobyć minimum drugie miejsce w grupie aby awansować na Euro2020
W Polsce bukmacher internetowy Betfan przebojem wdarł się na salony zakładów bukmacherskich online. Polski i legalny bukmacher Betfan bardzo szybko stał się ulubionym bukmacherów wielu graczy, bonusy, promocje i bardzo dobra ofert zakładów sprawiła, ze bukmacher internetowy Betfan przebił się do pierwszej piątki rankingu bukmacherów w Polsce.