Piłka nożna jest w naszym kraju tą dyscypliną sportu, którą obstawia się zdecydowanie najczęściej. Większość typujących jednak skupia się w tym na najpopularniejszym w naszym kraju rynku, a zatem tym, w którym wskazuje się na faworyta konkretnego spotkania – a zatem po prostu jego zwycięzcę. Tymczasem jednak bukmacherzy oferują nawet setki innych zdarzeń, na które można postawić. My dzisiaj przedstawiamy niektóre z nich.

Obstawianie piłki nożnej w mniej standardowy sposób

Pomysły na bezpieczne zakłady

Jeśli chcemy, aby nasze typy dnia były nie tylko przemyślane, ale też po prostu opłacalne, powinniśmy zastanowić się nad wyborem znacznie lepszych dla nas rynków. W przypadku piłki nożnej, mianem właśnie takich bezpiecznych określić można zakłady na:

  • pierwszy gol – to dość bezpieczny zakład, w którym wskazujemy na zespół, który strzeli pierwszą bramkę – mamy 50% szans na powodzenie,
  • liczba goli – parzysta / nieparzysta – tutaj również mamy tylko dwa tory i połowiczne szanse na sukces,
  • różnica zwycięstwa – to zakład bardziej ryzykowny od poprzednich, ale dający nam wiele opcji na zwycięstwo – zwykle też opatrzony jest świetnymi kursami; decydujemy w nim, iloma bramkami wygra dany zespół,
  • wygrana do zera – świetny rynek na spotkania z faworytami – wymaga od nas nieco mniejszej analizy od tego standardowego, 1X2,
  • połowa z większą liczbą goli – w tym przypadku zakłada się, że w przynajmniej jednej połowie padnie bramka. Jeśli żadna nie padnie, stawka nie jest zwracana (można tu bowiem postawić na równą liczbę bramek).

Zakłady na kartki – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Bardzo ciekawą propozycję jeśli chodzi o typy bukmacherskie stanowią zakłady na kartki, a zatem takie, które wskazują ile dokładnie kartek padnie w danym spotkaniu, albo też sugerują, który zawodnik zdobędzie ich najwięcej (często wszystkie te wartości określa się w przedziałach lub na zasadzie poniżej / powyżej). Dlaczego tego typu zakłady są świetne? Przede wszystkim z uwagi na to, że wymagają od nas mniej, by je przemyśleć. Znacznie łatwiej jest skupić się w swojej analizie na zaledwie jednym aspekcie obstawiania (w tym przypadku na agresywności w grze tak całego zespołu, jak i jego poszczególnych zawodników), niż na każdym, który ma wpływ na wygraną konkretnej drużyny. Zakłady tego typu są zatem bezpieczniejsze, a z uwagi na ich mniejszą popularność, często opatrywane bardzo wysokimi kursami. Warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu obstawiania.

Warto wiedzieć: wiele w przypadku tego typu zakładów mogą mieć do powiedzenia transmisje online, które często najlepiej obrazują taktykę konkretnych zespołów, ich agresywność, a przede wszystkim sposób podejścia do pressingu (to on często determinuje liczbę żółtych kartek). Nie zapominajmy też o wadze spotkania – im ona większa, tym zwykle więcej jest akcji prowokujących żółte kartki. Podobnie jak sporty zimowe, one także mają swoją rangę.

Handicap w piłce nożnej – kiedy warto na niego stawiać?

Handicap to słowo, z którym spotkał się raczej każdy typujący. Nie wszyscy jednak mają świadomość tego, co ono tak właściwie oznacza. Handicap to inaczej pewnego rodzaju obarczenie któregoś z zespołów czymś, co ma zrównoważyć go z jego przeciwnikiem. Jeśli więc reprezentacja Brazylii gra z reprezentacją Polski, handicapem będzie zwykle obarczana ta pierwsza – po to, by wyrównać teoretyczne szanse polski na sukces.

Zakład z handicapem może dotyczyć wszystkiego – tym najpopularniejszym jest jednak standardowy, na zwycięstwo każdej drużyny w hipotetycznych okolicznościach – a zatem najczęściej przy handicapie odejmującym gole faworytowi. Jeśli wynosi on -1.5, odejmuje się mu dokładnie tyle bramek. Wciąż stawiając na niego, musimy się liczyć z tym, że będzie on musiał strzelić ich więcej (żeby najpierw wyrównać handicap, a potem wygrać).

Handicap to świetny rodzaj zakładu na spotkania z wyraźnymi “pewniakami”, na których kursy są bardzo niskie. Pozwala znacząco je zwiększyć, a jednocześnie nie rezygnować ze stawiania na to, że nasz faworyt wygra. Typy na dziś z handicapem są przez to coraz popularniejsze – a często dotyczą nie tylko strzelonych bramek w podstawowym czasie, ale na przykład w pierwszej czy drugiej połowie meczu.

5 / 5. Ocen: 55

Poprzedni artykułDlaczego Brazylia to główny kandydat do złota na MŚ 2022?
Następny artykułPrematch i zakłady live: jakie są najważniejsze różnice?
Na Obstawiaj.pl znajdziesz artykuły o tematyce bukmacherskiej. Darmowe promocje do legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, ranking najlepszych bukmacherów online w Polsce.