Nie da się ukryć, że uzależnienie od zakładów bukmacherskich to naprawdę poważny problem, jednakże wiele osób tak naprawdę uzależnia się na własne życzenie, ignorując ostrzeżenia oraz sugerowane ograniczenia. My też nie bronimy gier losowych, jednakże z drugiej strony – jakie są powody ku temu, dla których ludzie uzależniają się od zakładów bukmacherskich?

Jakie są powody, dla których ludzie uzależniają się od zakładów bukmacherskich?

Każdy lubi wygrywać

Wygrywanie dużych pieniędzy to tylko ,,udowadnianie faktów” przed bukmacherem i nie da się ukryć, że pewne czynniki mogą sprawić, że będziesz bardziej skłonny do uzależnia od zakładów sportowych. U bukmachera można dużo wygrać, ale trzeba też dużo obstawiać. To rodzaj ryzyka, poczucia niepewności, ostatecznie może być to twoja porażka lub wielka radość – to może uzależnić cię od zakładów sportowych. Jednak z pewnością nie jest to jedyny powód, dla którego ludzie uzależniają się od zakładów sportowych. Przejdźmy jednak dalej.

STS bonus bez depozytu 2020
Polski bukmacher STS bonus bez depozytu 2020


Wszyscy wierzą, że pieniądze buka są faktycznie zarabiane przez nas samych i możemy wygrać, o ile płacimy odsetki. Niestety to tylko fikcja, bo bukmachera trudno naprawdę wygrać. W końcu, jeśli chcesz zarobić dużo pieniędzy, to musisz obstawiać bardzo dużo, a Kowalskiego nie stać na wydawanie u bukmachera tysięcy dolarów miesięcznie. Dlatego jeśli marzysz o życiu wyłącznie na zakładach sportowych, lepiej o tym zapomnieć i się obudzić. Pamiętaj również, że aby uniknąć nadmiernych zakładów, możesz również ustawić limity, takie jak liczba zakładów lub kwota wydana na zakłady raz w miesiącu. W ten sposób unikniesz zbyt dużych wydatków na zakłady sportowe.

Uczucie wyższości

Poczucie, że pokonaliśmy drużynę odpowiedzialną za przewidywanie wyniku meczu sportowego, może sprawić, że łatwo wpadniemy w „kompleks boga”, co oznacza, że jesteśmy lepsi niż wszyscy inni. Jeśli jednak raz pokonamy bukmachera, może to stać się pułapką, bo jeśli zaczniemy grę od nowa, prawdopodobnie przegramy. Przecież nikt nie wygrał na loterii dwa razy z rzędu, co może oznaczać, że nie obchodzi nas w ogóle po pierwszej przegranej, ale postawimy na następną i następną, a wtedy możemy nawet nie zauważyć, kiedy buk się odzyskał pieniądze z twoich poprzednich typów. W rzeczywistości jest to wprowadzenie do uzależnienia, więc pamiętaj, że możesz cieszyć się własnymi osiągnięciami, ale nie pozwól, aby emocje przejmowały kontrolę.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy mimo tych zagrożeń – warto jest grać u bukmachera?

To, czy chcesz grać, zależy od Ciebie. Ostrzeżeń o bukmacherach jest wiele i są ku temu powody, dlatego warto się zastanowić, czy jest to naprawdę dobra opcja dla ciebie – w końcu wiele graczy popełnia błędy na zakładach bukmacherskich. Oczywiście obstawianie raz czy dwa nie zaszkodzi nam, ale z drugiej strony musimy pamiętać, że obstawianie jest bardzo uzależniające. Dlatego też jeśli chcesz się bawić na zakładach bukmacherskich, to pamiętaj o tym, że zdecydowanie lepiej jest pomyśleć o tym, aby ustalić sobie odpowiednie limity, których nigdy nie powinieneś przekraczać.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułJak najlepiej zacząć z zakładami online? – Poradnik od eksperta
Następny artykułZakłady na żywo u nowych bukmacherów – czy warto je obstawiać akurat u nich?
W Polsce bukmacher internetowy Betfan przebojem wdarł się na salony zakładów bukmacherskich online. Polski i legalny bukmacher Betfan bardzo szybko stał się ulubionym bukmacherów wielu graczy, bonusy, promocje i bardzo dobra ofert zakładów sprawiła, ze bukmacher internetowy Betfan przebił się do pierwszej piątki rankingu bukmacherów w Polsce.