Poker online w polsce staje się coraz popularniejszy, dlatego też naturalnym kołem rzeczy coraz więcej osób interesuje się również Mistrzostwami Świata w pokerze. Dlatego też dzisiaj opiszemy wam, czym jest WSOP!

Dlaczego tak wielu pokerzystów mówi o Mistrzostwach Świata w Pokerze?

Co oznacza WSOP?

Jak zapewne się domyślacie, WSOP oznacza World Series of Poker (Światowe mistrzostwa w pokera – ang.)  Uznawane są one za nieoficjalne MŚ w pokerze, turnieje te rozgrywają się prawie przez miesiąc co roku w Las Vegas i przyciągają sporo zawodowców oraz amatorów, którzy chcą wygrać sławę i pieniądze.

STS bonus bez depozytu 2020
Polski bukmacher STS bonus bez depozytu 2020

Historia MŚ w Pokerze

Był rok 1970 i niejaki Benny Binion, właściciel przybytku oferującego gry karciane – Horseshoe, postanowił zaprosić do siebie najlepszych graczy pokerowych na świecie. Chciał wyłonić najlepszego pokerzystę na całym globie, więc cykl rozgrywek nazwał World Series of Poker. Na miano najlepszego gracza w zeszłym roku zasłużył najlepszy wówczas gracz na świecie – Johnny Moss. W pierwszych zawodach WSOP brało udział 7 graczy, w następnym 13.

Począwszy od roku 2002, WSOP sporo się zmieniło, z racji tego że pokerowe mistrzostwa świata mogły zwiększyć swoje obroty dzięki możliwości kwalifikacji przez internet. Obecnie, World Series to cykl kilkudziesięciu wielkich turniejów trwających ponad miesiąc, a pula głównego turnieju sięga ponad 100 milionów dolarów.Każdy chętny do sprawdzenia się w mistrzostwach musiał uiścić wpisowe w wysokości 10,000 dolarów.

Mistrzostwa świata w pokerze a Polacy

Naturalnie z racji restrykcyjnych przepisów ( w tym ostatniej nowelizacji ustawy o grach losowych) Polacy mogą sobie pomarzyć jedynie o partycypowaniu w takich mistrzostwach online, z racji tego że poker jest uznawany u nas za grę losową, przez co jedyna opcja na uczestnictwo Polskiej reprezentacji w WSOP to pojechanie do USA – (co z resztą się już zdarzyło), jednakże kwalifikacja przez internet wcale nie wchodzi w grę. Dodatkowo też, obywatele Polski nie mają możliwości organizowania własnych turniejów pokerowych, z racji tego że przepisy tego zakazują. Co ciekawe, Polskie lobby pokerzystów stara się zmienić ten stan rzeczy, jednakże póki co nie odnoszą wielkich sukcesów. Na ten moment jednak możemy najwyżej sobie grać w bakarata.

Gra w pokera w Polskim internecie

Na ten moment, Polacy mogą zagrać w pokera online albo w Total Casino (produkt państwowy) albo też w Betgames STS. Ta druga opcja to symulowane gry karciane, więc niestety ale wygląda to w ten sposób, że my jedynie obstawiamy wyniki rozgrywki karcianej, co czyni z niej typowe zakłady bukmacherskie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułPokerowa etykieta – czyli to, co każdy gracz powinien znać
Następny artykuł300 złotych zamiast 100 w eToto dla nowych
W Polsce bukmacher internetowy Betfan przebojem wdarł się na salony zakładów bukmacherskich online. Polski i legalny bukmacher Betfan bardzo szybko stał się ulubionym bukmacherów wielu graczy, bonusy, promocje i bardzo dobra ofert zakładów sprawiła, ze bukmacher internetowy Betfan przebił się do pierwszej piątki rankingu bukmacherów w Polsce.