Bet365 – najbardziej znany na świecie organizator zakładów bukmacherskich online wycofał się z polskiego rynku w 2017 r. Od tej pory korzystanie z jego usług jest nielegalne, a w praktyce niemożliwe. Z zapewnień przedstawicieli Bet365 wynika, że operator będzie się starał o licencję na przyjmowanie zakładów wzajemnych.

nielegalny bet365
Czy bukmacher bet365 jest legalny w Polsce?

1 kwietnia 2017 r. weszła w życiu ustawa hazardowa, która zmieniła również zasady funkcjonowania rynku bukmacherskiego w Polsce. Znacznie ograniczyło to rynek, na którym pozostało tylko siedmiu legalnie działających operatorów.

Bet365 – światowy gigant hazardu online

Angielski organizator zakładów bukmacherskich jest znany na całym świecie. Ma bardzo szeroką ofertę, obejmującą szeroki wachlarz dyscyplin, wiele możliwości obstawiania, w tym na żywo oraz  bardzo atrakcyjne kursy zakładów. Działa w większości europejskich krajów na podstawie wydawanych przez krajowe komisje finansowe licencji.

W Polsce jej uzyskanie jest obwarowane znacznymi ograniczeniami – od udowodnienia wypłacalności  i płynności finansowej po zobowiązanie do płacenia podatków w Polsce. Bet365 nie był zainteresowany uzyskaniem licencji na nowych zasadach więc zdecydował się całkowicie wycofać z rynku bukmacherskiego. Dopiero teraz dowiadujemy się, że bukmacher czyni starania o uzyskanie tejże licencji.

Bet365: Nielegalny – niedostępny

Przed wprowadzeniem wspomnianej ustawy w Polsce dochodziło do kuriozalnych sytuacji. Gracze, przekonani że korzystają z usług legalnych bukmacherów musieli płacić wysokie kary za łamanie prawa. Po zmianach nielegalni operatorzy i ich strony internetowe są po prostu blokowane. Żaden gracz na terenie Polski nie ma więc możliwości nawet wejścia na stronę internetową bukmachera nieposiadającego odpowiedniej licencji. To dotyczy między innymi właśnie bukmachera Bet365.

Obecnie na polskim rynku hazardowym legalnie działa tylko kilkunastu organizatorów zakładów bukmacherskich, z czego większość z nich również w internecie. To między innymi Etoto, LVbet, Fortuna, Totolotek czy też ForBet. Tylko u tych bukmacherów jest możliwe w pełni legalne stawianie zakładów na grę online, które jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

0 / 5. Ocen: 0

Poprzedni artykułDlaczego warto posiadać konto u różnych bukmacherów?
Następny artykułKody promocyjne do bukmacherów
Na Obstawiaj.pl znajdziesz artykuły o tematyce bukmacherskiej. Darmowe promocje do legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, ranking najlepszych bukmacherów online w Polsce.